Howdy! I'm Jay

Biz Kimiz?

Türkiye'nin en Kangal Köpeği Bilgi Platformu olarak kurulmuş olan web sitemiz kangalistan.com 26 Ağustos 2010 tarihinden beri aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. Kangal satışlarına tamamen karşı olmakla beraber web sitemiz kullanıma açıktır ve ziyaretçilerimizin dünya üzerinde yer alan tüm Kangal Köpekleri hakkında bilgi alabilmeleri mümkündür.Kangal Köpeği Tarihçesi

Kangal Çoban Köpeğinin kökeni hakkında rivayet sayılabilecek bazı görüşler vardır. Ancak 11 Temmuz 2003'te düzenlenen 1. Uluslar Arası Kangal Köpeği Sempozyumunun sonuç bildirisinde büyük Türk göçleri sırasında Türkistan'dan Anadolu'ya getirilen bir köpek ırkı olduğu kabul edilmiştir.

Kangal Köpeği Hakkında

Kangal, Türkiye kökenli bir çoban ve bekçi köpeği ırkı. Adını Sivas'ın Kangal ilçesinden alır. Henüz FCI, AKC ve TKC gibi dünyadaki büyük köpek kulüpleri ve federasyonları tarafından tanınmamaktadır ancak Türkiye'deki otoritelerce dünyada safkan bir köpek ırkı olarak tanınması için çalışmalar yapılmaktadır.

Hız: 50 km/sa (Maximum)
Mizaç: Kontrollü, Koruyucu, Atik, Bağımsız, Duyarlı, Sakin
Boy: Dişi: 72–77 cm, Erkek: 77–86 cm
Kilo: Dişi: 41–54 kg, Erkek: 50–66 kg
Renkler: Boz, Açık Dore, Gri, Sarımsı Kahverengi

Kangal Köpeği Fiziki Özellikleri

Kangal Köpeğinin yapısı: Aslanı andırır. En önemli özelliği kıvrımlı ve yukarı doğru kalkık ve halka biçimindeki görüntüsüdür. Kangal'larda kuyruğunun yukarı doğru kıvrımlı olması ve çok devirli olması üstün özellik sayılır. Kök kısmı kalın, uç kısmında çok ince olmayan kuyruğun rengi gövde renginden daha koyudur.

Teşekkürler!
KANGALİSTAN GROUP

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır | Web Desing by maktelekom